Час створення: – дата: – декада: |
|
Орієнтація: книжкова/вертикальна альбомна/горизонтальна |
|
Носій даних, розміри (довжина, мм х ширина, мм; МБ/байт): – оригінал(ів)у: – цифров(их)ої копі(й)ї: |
|
[14.12.1933 р.]
Копія.
Ваша Ексцелєнціє,
Закордонне бюро української радикально-демократичної партії має честь звернутися до Вас, як до вищого Архипастиря Греко-Католицької Української Церкви з наступним проханням.
Населення Великої України, тобто три четвертини українського народу знаходиться в смертельній небезпеці. Наближаються часи, що своєю жахливістю переважають все, що колись Україна пережила – і в часи татарської неволі, і під час помсти Яреми Вишневецького, і після полтавського погрому, і під час останніхроків визвольної війни та голоду 1921 року.
На Україну насувається знову голод, іде у небувалому, нечуваному досі розмірі та гостроті. Вже на початку літа населення України голодувало, бо ніяких запасів з попередніх часів не мало, а всі лишки харчів були з краю вивезені. Урожай в цьому році при зменшеному засіві і повному занепаді господарства не може забезпечити навіть мінімальних потреб населення, а в тім увесь час після жнив запаси зерна та інших продуктів немилосердно відбиралися та вивозилися. Уже почалися голод і бунти по містах /Києві, Одесі, на Донбасі/, вже зареєстровано випадки голодної смерті на селах. Навіть сторонні люди, які попадали на Україну жахаються того, що буде там діятися протягом ближчих місяців.
Совітська влада і покірна їй преса свідомо замовчує стан речей, і тому світова олінія , не маючи самостійних джерел освідомлення , теж замовчує ту нову трагедію українського народу . В такий момент ми звертаємося до Вас Високопреосвященний Владико з проханням піднести Свій високий Архипастирський голос на захист українського народу.
Вас Високопреосвященний Владико всі послухають і високі достойники Церкви, і світова преса, і міжнародні благочинні установи, які зможуть завчасно вирядити на Україну бесторонні анкетні комісії, досвідчитися на свої власні очі, що там діється і може своєчасними заходами врятувати життя.
ЦДАІ України, Львів, ф. 358, оп. 3 т, спр. 159, арк. 1
Знайшли помилку в цьому описі? Будь ласка, напишіть нам
Ⓒ Український науково-дослідний та освітній центр вивчення Голодомору (HREC in Ukraine), 2018-2021
Ⓒ Концепція, структура порталу HREC in Ukraine, ідея, концепція, структура Інтернет Архіву Епохи Голодомору - Людмила Гриневич • Розробка ПЗ порталу, Інтернет Архіву - Геннадій Дахно
Використання матеріалів сайту дозволено з посиланням (для інтернет-видань - гіпрепосиланням) на HREC in Ukraine